1 1
2 PRZEDMIOTY - ROZSZERZENIEZespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie NAZWA PROFIL, ZAWÓD KIERUNEK KSZTAŁCENIA PRZEDMIOTY - ROZSZERZENIE KONTAKT Technikum Nr 2 technik ekonomista technik rolnik I przedmiot: geografia, biologia lub historia II przedmiot: WOS lub język angielski tel. technik handlowiec technik budowy dróg technik architektury krajobrazu III Liceum Ogólnokształcące policyjny I przedmiot: geografia II przedmiot: biologia lub historia III przedmiot: WOS lub język angielski pożarniczy wojskowy resocjalizacyjny 2
3 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCENauka trwa 3 lata i kończy się egzaminem maturalnym. Szkoła przygotowuje do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Wybór przedmiotów do realizacji w zakresie rozszerzonym: geografia, biologia lub historia, wiedza o społeczeństwie lub język angielski. Wyboru dokonujecie podczas rekrutacji lub we wrześniu 2017r.
4 Specjalność policyjna jest ofertą skierowaną do uczniów widzących swoją przyszłość w policyjnym mundurze lub w straży miejskiej i agencji ochrony. Zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych technik i taktyk działania policji.
5 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PROFIL POLICYJNY
6 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PROFIL POLICYJNY
7 Zlot Klas Mundurowych w ramach Targów Proobronnych „Pro Defense”Uczniowie liceum o profilu policyjnym i pożarniczym uczestniczyli w targach poświęconych obronie terytorialnej i cywilnej. Codziennie brali udział w zbiórkach, porannych zaprawach i apelach, jak również w zajęciach poligonowych, gdzie sprawdzili swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód. Doskonalili swoje umiejętności strzeleckie oraz brali udział w szkoleniach.
8 LO – profil pożarniczy Oferta skierowana do uczniów widzących swoją przyszłość w straży pożarnej. Zdobędziesz wiedzę z zakresu nowoczesnych technik ratowniczych, znajomości organizacji systemu ochrony przeciwpożarowej oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
9 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PROFIL POŻARNICZY
10 Specjalność ta jest skierowana do osób zainteresowanych pracą w branży więziennej i resocjalizacją osób osadzonych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu kryminologii, pedagogiki resocjalizacyjnej, historii więziennictwa oraz funkcjonowania jednostek penitencjarnych oraz zakładów poprawczych.
11 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PROFIL WOJSKOWYSpecjalność ta jest skierowana do osób zainteresowanych pracą w wojsku oraz innych formacjach mundurowych. Klasa o tym profilu umożliwia: · przygotowanie do podjęcia dalszej nauki w szkołach i uczelniach wojskowych, · kontynuowanie edukacji w cywilnych szkołach i uczelniach na kierunkach proobronnych.
12 Nauka trwa 4 lata. Uczniowie w naszych zawodach potwierdzają dwie kwalifikacje (grupy umiejętności) zdając egzaminy w trakcie trwania nauki w szkole. Po każdej potwierdzonej kwalifikacji otrzymują świadectwo kwalifikacyjne. Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, wydawany w języku obcym honorują kraje UE. Niektóre zawody mają wspólne kwalifikacje np. rolnik i technik rolnik; sprzedawca i technik handlowiec; technik ekonomista i technik rachunkowości. Oznacza to, że uczniowie będą mogli uzupełniać brakujące kwalifikacje i zdobywać nowe zawody, co ułatwi im znalezienie pracy. Szkoła przygotowuje również do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych.
13 Technikum Wybór przedmiotów do realizacji w zakresie rozszerzonym:geografia lub biologia, wiedza o społeczeństwie lub język angielski. Wyboru dokonujecie podczas rekrutacji lub we wrześniu r.
14 W zawodzie technik rolnik potwierdzasz dwie kwalifikacje: prowadzenie produkcji rolniczej, organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, usług technicznych na wsi, organizowania i nadzorowania prac związanych z uprawą roślin, oraz chowem, pielęgnowaniem i żywieniem zwierząt gospodarskich. Możesz prowadzić indywidualne gospodarstwo rolne, gospodarstwo ekologiczne lub agroturystyczne. Pracę znajdziesz jako doradca w agencjach rolnych, w firmach zajmujących się obrotem środków produkcji dla rolnictwa.
15 KURS PRAWA JAZDY KATEGORIA TNIEODPŁATNIE
16 W zawodzie technik architektury krajobrazu potwierdzasz dwie kwalifikacje: projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu; organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu. Nauczysz się wykonywać zadania związane z kształtowaniem krajobrazu i zasad kompozycji z wykorzystaniem technik komputerowych, rysunku technicznego oraz sztuk plastycznych. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach projektowania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu, w urzędach i instytucjach zajmujących się opieką i ochroną krajobrazów.
17 W zawodzie technik handlowiec potwierdzasz dwie kwalifikacje: prowadzenie sprzedaży; prowadzenie działalności handlowej. Nauczysz się obsługiwać kasę fiskalną oraz takie urządzenia jak: waga elektroniczna, metkownica, tester banknotów, skaner kodów kreskowych. Nabędziesz umiejętność obsługi specjalistycznych programów komputerowych stosowanych w księgowości, sklepach i magazynach. Większość firm poszukuje pracowników z doświadczeniem zawodowym, które zdobędziesz na organizowanych przez szkołę praktykach.
18 W szkole funkcjonuje pracownia wyposażona w wykorzystywany w handlu sprzęt, taki jak:komputery z oprogramowaniem księgowym i magazynowo- sprzedażowym, kasy fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych, tester banknotów, banknoty, metkownica, krajalnice, urządzenia chłodnicze.
19 Technik handlowiec to bardzo atrakcyjny zawód na rynku pracy, który przygotuje Cię do pracy jako:dystrybutor produktów – sprzedawca, przedstawiciel handlowy (najczęściej poszukiwany zawód na rynku pracy!!!), urzędnik (pracownik w działalności administracyjno– biurowej), księgowy, telemarketer, szef działu sprzedaży.
20 Technik handlowiec
21 Technik handlowiec
22 Technik handlowiec
23 Technik budowy dróg W zawodzie technik budowy dróg potwierdzasz dwie kwalifikacje: eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych; organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich oraz sporządzanie kosztorysów. Będziesz umiał organizować procesy budowlane, oceniać stan obiektów budownictwa drogowego oraz sporządzać ich dokumentację. Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach wykonujących roboty drogowe, u zarządców dróg publicznych i w biurach projektowych, organach administracji państwowej i samorządowej, służbach Obrony Cywilnej Kraju, wytwórniach materiałów budowlanych i drogowych.
24 STAŻE I PRAKTYKI ZAGRANICZNESZKOŁA AKTYWNIE UCZESTNICZY W PROJEKTACH UNIJNYCH
25 „ZAWODOWY PASZPORT DO KARIERY”W ramach projektu uczniowie w zawodzie technik ekonomista odbywali staże w Starostwie Powiatowym w Zambrowie, Urzędzie Gminy Zambrów, Banku Spółdzielczym w Zambrowie. Uczniowie w zawodzie technik rolnik odbywali staże w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Zambrowie i Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zambrowie. Natomiast uczniowie i uczennice z zawodu technik handlowiec odbywali staż w Hipermarkecie Kompaktowym TESCO w Zambrowie.
26
27 „CZAS NA STAŻ” W ramach projektu uczniowie w zawodzie technik drogownictwa zdobyli doświadczenie zawodowe zarówno w kraju, jak i zagranicą. Podczas tygodniowego pobytu w ośrodku przemysłowym w Brandenburgu, uczniowie poznawali metody pracy zgodne z kierunkiem kształcenia i zapoznali się z niemieckim systemem kształcenia zawodowego. W doskonale wyposażonych warsztatach pod okiem doświadczonego mistrza zawodu, wykonywali indywidualnie zadania, które każdorazowo były omawiane i oceniane. Po zakończeniu stażu, wszyscy otrzymali certyfikaty.
28
29 „EKOLOGICZNE ROLNICTWO PRZYSZŁOŚCIĄ MŁODEGO ROLNIKA”W ramach projektu uczniowie w zawodzie technik rolnik, odbyli praktyki w Grecji. Odwiedzili m.in. profesjonalny serwis i punkt sprzedaży maszyn rolniczych. Pojechali do sadu oliwnego, gdzie mogli pomagać przy zbiorach. Poznali zasady uprawy, zbioru i przetwarzania na plantacji kiwi, winogron, oliwek i bawełny. Odwiedzili Amerykańską Szkołę Farmerską, w której dzieci od lat przedszkolnych uczą się pracy na roli. Zdobyli doświadczenie przy wielokierunkowej hodowli zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski, indyki, bydło na rzeź oraz krowy mleczne. Zwiedzili tamtejszą mleczarnię, winiarnię oraz tłocznię oliwy. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymali europejskie certyfikaty Europass-Mobilność.
30
31 28 maja 2017 r. uczniowie kl. III Technikum Handlowego wyjadą na 2-tygodniową praktykę zagraniczną do Grecji w ramach programu ERASMUS+. Na rok szkolny 2017/2018 złożony został kolejny wniosek w ramach tego samego programu. Tutaj przewidziane są 2 wyjazdy zagraniczne również 2-tygodniowe: jesienią 2017 r. oraz wiosną 2018 r.
32 Dlatego warto wybrać kształcenie zawodowe!!!Dzięki szkolnictwu zawodowemu: zdobędziesz konkretny zawód, połączysz wiedzę teoretyczną, będziesz uczył się przedmiotów ogólnych, zaplanujesz swoją dalszą karierę edukacyjną i zawodową, przygotujesz się do założenia i prowadzenia własnej firmy, szybciej zyskasz niezależność, Dlatego warto wybrać kształcenie zawodowe!!!
33
34 Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie przystąpił do projektu unijnego „Zawodowy paszport do kariery” Zakupiono programy multimedialne do nauki języka angielskiego, matematyki oraz kształcące w zawodzie technik rolnik i technik handlowiec. Powstała pracownia językowa (20 stanowisk uczniowskich) wyposażona w nowoczesny sprzęt audio, dzięki któremu lekcje są atrakcyjniejsze i bardziej interesujące.
35 Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie przystąpił do projektu unijnego „Zawodowy paszport do kariery” Utworzono także bardzo dobrze wyposażoną pracownię przedmiotową w zawodzie technik handlowiec, posiadającą komputery współpracujące z czytnikami kodów, kasami fiskalnymi oraz drukarkami. Półki, regały z atrapami produktów wspomagają przygotowanie do praktycznej nauki zawodu. Dwie pracownie – geograficzna i matematyczna – zostały wyposażone w nowoczesne tablice interaktywne. Tablice współdziałają z komputerem i projektorem multimedialnym, pozwalając tworzyć kolorowe obrazy, animacje i teksty.
36 Pracownia fonetyczna
37 Pracownia geograficzna
38 Pracownia handlowa
39 STYPENDIA 2016/2017 - Aneta Wyszołmirska, Kinga ZambrzyckaUczniowie, którzy wyróżniają się w nauce, mogą otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów. W każdym roku szkolnym w ZSA mamy takich stypendystów. Oto kilku z nich: 2016/ Aneta Wyszołmirska, Kinga Zambrzycka 2015/2016 – Aneta Wyszołmirska 2014/2015 – Kamil Dębek 2013/2014 – Marta Zienkiewicz, Joanna Przybysławska 2012/2013 – Damian Jabłoński 2011/2012 – Magda Aneta Świerżewska 2010/2011 – Magda Aneta Świerżewska 2009/2010 – Magdalena Kowalczyk Stypendium mogą otrzymać również uczniowie, którzy wyróżniają się działalnością na rzecz szkoły, lokalnej społeczności, będący wolontariuszami.
40 SPEŁNIAMY MARZENIA
41 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?Organizujemy staże, Wolontariat, Szkoła Przyjazna Rodzinie, Solidarna Szkoła, Młodzi Liderzy, Konkurs BHP, PCK – odznaczenie sztandaru szkoły, wyposażenie w ramach projektu, pracownia językowa, pracownia handlowa, zajęcia strzeleckie (szkoła, Piątnica, udział w turniejach strzeleckich), ogólnopolski biwak klas mundurowych, kolejny projekt na staże, wycieczki dydaktyczne, klasy I wyjeżdżają w komplecie z dofinansowaniem ze środków RR.
42 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?
43 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?
44 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?Zawód Etap pisemny Etap praktyczny Otrzymało dyplom (%) przystąpiło zdało wskaźnik zdawalności (%) szkoła woj. podl. Technik rolnik-stary 15 14 93,33 13 86,7 43,5 Technik rolnik-nowy 16 81,3 100 83,5 Technik handlowiec 10 93,1 Technik ekonomista 7 6 85,7 85,5 Szkoła 48 43 89,58 45 93,75 X
45 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?
46
47
48
49 Dziękujemy za uwagę!