1 Debata klasowa Klasa 4 KODEKS 2.0
2 Zestaw zasad wypracowanych przez ekspertów i rozwiniętych przez nauczycieli i uczniów. Główne punkty kodeksu: bezpieczeństwo w sieci, korzystanie ze źródeł, prawa autorskie, szkolna codzienność a TIK, nowoczesne metody nauczania, sprawdzania wiedzy i komunikacji w szkole. Nauczyciele
3 1. Wykorzystujemy TIK na wszystkich przedmiotach w celu udoskonalenia procesu kształcenia
4 2 Nauczyciele korzystają z pomocy uczniów w przygotowywaniu środków dydaktycznych, przykładowych ćwiczeń, prezentacji itd. ułatwiających uczenie się i zaciekawienie lekcją
5 3 Nie wolno korzystać z TIK na sprawdzianach i egzaminach, ale warto używać nowych technologii w samodzielnej nauce w domu
6 4 Przekonujemy innych np. rodziców, rodziny, że TIK to nowoczesne narzędzia służące nauce, pracy i rozrywce.
7 5 Nie dajemy się oszukać w Internecie: - nie przesyłamy numerów telefonów, danych osobowych, haseł i loginów, - nie umawiamy się z osobami poznanymi w sieci, chyba że za zgodą opiekunów,
8 6 Uczniowie mają łatwy dostęp do szkolnych komputerów. W czasie przerw, na kołach zainteresowań i po zajęciach lekcyjnych korzystają z nich w sali ICIM i pracowni informatycznej.
9 7 Rodzice i uczniowie znają i często zaglądają na stronę internetową szkoły.
10 8 Uczniowie informują nauczycieli lub rodziców o niepokojących sytuacjach, których doświadczają w czasie korzystania z Internetu.
11 9 Nauczyciele posiadają adresy e-mailowe w celu sprawnego przekazywania ważnych informacji pomiędzy sobą i dyrekcją.
12 10 Uczniowie, komunikując się pomiędzy sobą za pomocą telefonów komórkowych korzystają z kodeksu etycznego (nie przesyłają zdjęć swoich kolegów i koleżanek bez ich zgody, nie wysyłają krzywdzących smsów, nie nagrywają filmików).
13 11 Uczniowie nie kopiują bezmyślnie tekstów zamieszczanych w Internecie, starają się zawsze porównać te informacje z innymi źródłami.
14 12 Uczniowie przestrzegają praw autorskich. Zamieszczając w swoich pracach informacje ze stron WWW zawsze zaznaczają, jakie jest ich źródło i kto jest ich autorem.
15 13 Dzieci i młodzież umiejętnie gospodarują czasem spędzanym przed monitorem
16 14 Szkolne komputery zabezpieczone są przed nieodpowiednimi i szkodliwymi dla młodzieży treściami.
17 15 Uczniowie naszej szkoły planują i ewentualnie prowadzą zajęcia dla chętnych osób starszych. (Korzystanie z Internetu i obsługa poczty).