DYNED ŞİFRELER.

1 DYNED ŞİFRELER ...
Author: Savun Caglar
0 downloads 138 Views

1 DYNED ŞİFRELER

2 Şifreler Dyned Okul Sorumlusu tarafından oluşturulur ve gerekli kişilere teslim edilir.

3 Şifre oluşturmak için “Dyned Records Manager”a girilir.

4

5 “Oturum Açma Kimliği” yazılır.Dyned Okul Sorumlusu’na teslim edilen “Oturum Açma Kimliği” yazılır.

6 Yine Dyned Okul Sorumlusu’na teslim edilen “Yönetici Şifresi” yazılır.

7 “Tamam” tıklanır.

8 Okulumuzun adının yazılı olduğu bir ekran açılacaktır.

9 Alttaki “Düzenle” tıklanır

10

11 Açılan ekranda “şifreler” tıklanır.

12 Şifreler en az 7 karakterden oluşmalı ,en az 1 harf ve 1 rakam olmalı.

13 “Grup Şifresi” oluşturulur İngilizce Öğretmenlerine ve sınıf öğretmenlerine “Oturum Açma Kimliği” ile birlikte teslim edilir. Bu şifre ile öğretmenler okulu açabilirler ve bütün sınıfları görebilirler. Ama sınıfları açamazlar,hiçbir şekilde müdahale edemezler. (sınıf açma , öğrenci aktarma , ekleme , silme … ) Kendi sınıflarını görebilmek için okul sorumlusunun Sınıf açarken(eklerken) oluşturduğu ‘Eğitmen Şifresi’ni bilmeleri gerekir. 13

14 “Yönetici Şifresi” Dyned okul sorumlusuna teslim edilen şifredir. Değiştirebilirsiniz. Bu şifre ile her şeyi yapabilirsiniz. Bütün sınıfları ve öğrencileri görebilirsiniz. Sınıf Açma,Öğrenci Aktarma,Ekleme,Silme gibi işlemleri bu şifre ile sadece Dyned Okul Sorumlusu yapabilir. Başka birine asla teslim edilmemelidir.

15 “Gözlemci Şifresi” Okul Müdürü’ne,İlgili Müdür Yardımcısı’na,Okul Dyned Bilgisayar Sorumlusu’na “Oturum Açma Kimliği” ile birlikte teslim edilir.Bu şifre ile bütün sınıflar görülebilir ve açılabilir . Öğrenciler de görülür ama hiçbir işlem yapılamaz. (Sınıf açma , öğrenci aktarma , ekleme ,silme …)

16 Şifreler oluşturulduktan sonra “Tamam” tıklanır.

17 İngilizce Öğretmenlerine Verilecek şifrelerDyned Records Manager Oturum Açma Kimliği Grup Şifresi Eğitmen Şifresi Dyned Courseware (Öğretmenler Sınıfı Oluşturulurken Verilen Mail Adresi) Şifre (Öğretmenler Sınıfı Oluşturulurken Verilen Şifrei)

18 DYNED AKSARAY İL KOORDİNATÖRÜ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Hakan ATAK DYNED AKSARAY İL KOORDİNATÖRÜ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ