1
2 Gabriele Kuby Gabriele Kuby w swym dziele „ Globalna rewolucja seksualna” stwierdza, że sięgająca rewolucji francuskiej walka kulturowa o stworzenie nowego, autonomicznego, podatnego na manipulację i w pełni kontrolowanego człowieka miała rozmaitych promotorów, co prowadziło ich do łączenia się w potężne koalicje interesów.
3 Kościół powtarza swoje wielkie "tak" dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą. Zaś "nie" mówi takim filozofiom jak gender”. Benedykt XVI
4
5 Maltuzjanizm, który chce ograniczyć liczbę ludności świata, ponieważ rzekomo rośnie ona szybciej niż produkcja środków żywności. Ruch eugeniczny, który chce polepszyć jakość ludzkości kosztem jej liczby. Inteligentne i elokwentne jednostki propagujące filozoficzne, polityczne i psychologiczne idee i metody zmierzające do zmiany rzeczywistości społecznej. Interesy władzy bogatych i wpływowych Amerykanów, tzw. WASP ( biały, pochodzenia anglosaskiego, protestant ), którzy zauważyli niebezpieczeństwo „zróżnicowanej płodności”, tzn. niski przyrost naturalny w wyższych klasach społecznych i wysoki - w niższych, zwłaszcza wśród Murzynów i biednych krajów Trzeciego Świata ( przyniesie to bogatym i możnym tego świata wcześniej czy później utratę władzy politycznej i ekonomicznej )13. Komunistyczni rewolucjoniści, którzy chcieli i chcą zniszczyć rodzinę i religię, a państwo przekształcić w utopijne społeczeństwo bezklasowe. Ruch feministyczny, który chce „wyzwolić kobiety z niewolnictwa małżeństwa i macierzyństwa”. Ruch homoseksualny, który chce usunąć „obowiązkowy heteroseksualizm
6
7 Fryderyk Engels 1820- 1895 Uważał, że pierwotna formą wyzysku jest małżeństwo monogamiczne. Dlatego walka klas powinna się zacząć od zniszczenia małżeństwa monogamicznego, heteroseksualnego Gender jest reaktywacją engelsizmu w wersji najbardziej radykalnej
8 W 1884 r. Engels pisał: „ W historii za pierwszorzędny antagonizm należy uznać antagonizm między mężczyzną i kobietą w monogamicznym małżeństwie, a za pierwszorzędny ucisk – ucisk kobiety przez mężczyznę ”.
9 Magnus Hirschfeld 1868- 1935 Niemiecki lekarz żydowskiego pochodzenia, prekursor seksuologii, założyciel Instytutu Seksuologicznego w Berlinie. Jeden z pierwszych liderów ruchu na rzecz równouprawnienia homoseksualistów.
10 Wilhelm Reich 1897- 1957 Austriacki psychiatra. Twierdził, że; „ Ośrodkiem, wokół którego obraca się całe życie społeczne i wewnętrzne życie jednostki ". „Zaspokajaj swoje żądze seksualne, a stworzysz raj na ziemi” Dobrze rozumiał, że erotyzacja jest idealnym narzędziem do zniszczenia relacji do Boga, Kościoła, tradycji, państwa, rodziców, ojca i nauczycieli, do zburzenia dotychczasowej struktury i ładu społecznego.
11 Margaret Sanger 1879- 1966 Widziała w macierzyństwie „niewolnictwo reprodukcji”, z którego pragnęła uwalniać kobiety. Była promotorką antykoncepcji, kontroli urodzin i „wolnej miłości”. Opowiadała się za sterylizacją i przymusową aborcją ze względu na rasy oraz ludzi chorych psychicznie i genetycznie, a także pochwalała tezy nazistowskiego programu eugenicznego. W 1942 r. założyła „ Amerykańską Ligę Kontroli Urodzeń” (ABCL), która 20lat później zmieniła nazwę na „ Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa” (IPPF), zainicjowała I Światowy Kongres Kontroli Urodzeń w Genewie, rozpoczęła masowy ruch tzw. wolnego seksu, finansowała badania prowadzące do stworzenie pigułki antykoncepcyjnej.
12 Słowa Margaret Sanger: „ Kobieta jest upośledzona przez to, że jest żoną i matką. Trzeba uwolnić kobietę od tego haraczu, od tej pańszczyzny, jaką jest ciąża, rodzenie dzieci, zajmowanie się dziećmi ” przyjęto jako wykładnię radykalnego feminizmu.
13 Simone de Beauvoir 1908-1986 „ Nikt nie rodzi się kobietą, tylko się nią staje ” Jaka będzie kobieta i jej kobiecość zależy od niej samej: jeśli podda się tradycji i religii i będzie pasywna, to utożsami się ze stereotypem społecznym stając się żoną i matką, a jeśli zdobędzie się na aktywizm i odwagę, to ma szansę „prawdziwego” wyzwolenia, posiadania siebie oraz wpływania na swoje przeznaczenie.
14 Alfred Charles Kinsey 1894-1956 Na podstawie swoich raportów opublikował dwie książki: Zachowanie seksualne mężczyzny z 1948 r. Zachowanie seksualne kobiety z 1953 r. Książki te wywołały skandal, a ich autora uważa się do dziś za ojca rewolucji seksualnej. Dokonał prawdziwego demontażu kultury zachodniej. Jego badania, oparte na fałszerstwach, wpłynęły w zdecydowany sposób na postawy wobec seksualności człowieka, szczególnie zaś na ujmowanie homoseksualizmu.
15 Margaret Mead 1901-1978 Była biseksualna – ustaliła w toku swoich badań nad różnymi plemionami, że wszystkie cechy osobowości, które kategoryzujemy jako męskie bądź kobiece, są luźno powiązane z płcią biologiczną i nie wynikają z natury ludzkiej, lecz na drodze socjalizacji kształtuje je kultura. Nie znała ona terminu gender, który pojawił się później, ale przyczyniła się do wytyczenia jego zakresu semantycznego. Jej opisy „ wolnej miłości ” u ludów pierwotnych miały wpływ na rewolucję seksualną lat 60. XX wieku.
16 Dr John Money 1921-2006 Kontrowersyjny psycholog i seksuolog amerykański związany z Uniwersytetem w Baltimore, znany jest z radykalnych poglądów na temat płci. Twierdził, że dziecko nie rodzi się z płcią, która do pewnego momentu jest płynna, ale nabywa ją przez wychowanie i socjalizację, a co za tym idzie, może być ona zmieniana przez odpowiednią interwencję behawioralną
17
18 Brian Reimer- Brenda- Brian
19
20 Shulamit Firestone 1945- 2012 „ Aby wyeliminować klasy płciowe, klasa podrzędna (kobiety) musi się zbuntować i przejąć kontrolę nad reprodukcją... To oznacza, że celem rewolucji feministycznej jest nie tylko usunięcie przywilejów mężczyzn, co było celem ruchu feministycznego, lecz wyeliminowanie różnicy między płciami; różnice płciowe nie będą już więcej miały żadnego znaczenia”.
21 Judith Butler ur. 1956r. Płeć biologiczna stanowi wyłącznie retrospektywny produkt płci kulturowej, tworzący iluzję jej naturalności, organiczności i pierwotności. To oznacza, że zarówno płeć kulturowa jak i sposób rozumienia płci biologicznej są konstruktami społecznymi.
22 Alison Jagger USA „ Zniesienie rodziny biologicznej wyeliminuje także potrzebę opresji seksualnej. Męski i żeński homoseksualizm oraz pozamałżeńskie stosunki płciowe nie będą już postrzegane w optyce liberalnej jako opcje alternatywne. Sama „instytucja” współżycia płciowego, gdzie kobieta i mężczyzna odgrywają określone role, zniknie. Ludzkość będzie mogła wreszcie powrócić do swej naturalnej, wielopostaciowej i perwersyjnej seksualności”.
23
24 DEFINICJA „GENDER” W ONZ: „ System ról i stosunków między kobietą i mężczyzną, który nie jest zdeterminowany biologicznie, lecz zależy od kontekstu społecznego, politycznego i gospodarczego. Tak jak płeć biologiczna jest dana, tak gender jest wytworem”.
25 Dziś założenia ideologii gender funkcjonują oficjalnie w najróżniejszych obszarach i sektorach życia społecznego i mają zasięg globalny, są realizacją uzgodnień.
26 KONFERENCJA ONZ W BUKARESZCIE NA TEMAT LUDNOŚCI (1974) Zastąpiono (i dalej się zastępuje w następnych dokumentach ONZ) słowo rodzice określeniami typu para i jednostki, pojęcia planowania rodziny oderwane jest od jego kontekstu małżeńskiego i rodzinnego.
27 KONFERENCJA ONZ W KAIRZE NA TEMAT PROBLEMÓW LUDNOŚCIOWYCH – 1994 Wprowadzono sztandarowe pojęcie zdrowia reprodukcyjnego.
28 KARTA PRAW SEKSUALNYCH I REPRODUKCYJNYCH WYDANA PRZEZ MIĘDZYNARODOWĄ FEDERACJĘ PLANOWANEGO RODZICIELSTWA (IPPF) - 1994 promocja „wolnej miłości”, dostępu do antykoncepcji, aborcji i zapłodnień in vitro poddała reinterpretacji aż 12 praw z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948) i innych dokumentów międzynarodowych. Karta ta wydana została w celu kontroli i instytucjonalnego zabezpieczenia wypełniania postulatów polityki seksualnej i reprodukcyjnej przyjętej na konferencjach kairskiej i pekińskiej oraz monitorowania działań rządów w celu wdrażania nowej ideologii w struktury społeczne i ustawodawcze. Te ustalenia narzucono krajom afrykańskim w tzw. protokole z Maputo (2003), który otwiera pod pozorem „praw kobiet” m.in., wprost nieograniczoną dostępność w Afryce do aborcji zagwarantowaną instytucjonalnie.
29 KONFERENCJA ONZ W PEKINIE NA TEMAT KOBIET – 1995. Wprowadziła pojęcie gender jako społeczno– kulturową tożsamość płci i narzuciła je w formie nowej normy społeczno–ekonomiczno–politycznej, nadając współczesnej kulturze cechę uniseksualności oraz dając pole praktycznie nieograniczonej możliwość wyboru orientacji seksualnej.
30 ZADANIA SPECJALNEGO DORADY DS. RÓWNEGO TRAKTOWANIA STATUSU PŁCI Ich zadaniem jest szkolić wyższych rangą urzędników ONZ „pomagać” wyższemu kierownictwu w „podejmowaniu swoich odpowiedzialności”, „rozwijaniu kompetencji”, poprzez „uwrażliwianie”, dostarczanie wiedzy i informacji oraz zachęcanie do zaangażowania.
31 KONFERENCJA ONZ W PEKINIE – 1995 Jedną z podstawowych dróg wdrażania ideologii gender jest tzw. gender mainstreaming, który oznacza cel polityki równości płci we wszystkich działaniach społecznych, gospodarczych i politycznych. Cel ten został zapisany w deklaracjach ONZ z 1995 roku (Deklaracja Pekińska) i rok później Unia Europejska uznała ją za obowiązującą w polityce we wszystkich jej wymiarach.
32 Po zakończeniu konferencji w Pekinie Sekretarz Generalny ONZ, powołał Specjalnego Doradcę ds. Równego Statusu Płci, powierzając mu odpowiedzialność za cały system ONZ.
33 OBECNIE POLITYKA GENDER MAINSTREAMING REALIZOWANA JEST WE WSZYSTKICH INSTYTUCJACH. Przenika wszystkie dziedziny aktywności – polityczną, ekonomiczną, społeczną i kulturalną, posiada szerokie wsparcie rządowe, rośnie także liczba szkół wyższych prowadzących zajęcia w tym zakresie Obowiązuje specyficzny język urzędowy, używany w dokumentach i założeniach oraz projektach. W duchu gender realizowane są milenijne cele rozwoju. Istnieje mechanizm nadzoru wdrażania, wzmocniony przez plejadę stowarzyszonych organizacji pozarządowych
34 Ideologię gender porównuje się do ustrojów totalitarnych XX w. Dzięki wdrażaniu tej ideologii następuje totalne zniszczenie tożsamości osoby ludzkiej. Rozdzielone zostają tak fundamentalne elementy małżeństwa i rodziny jak miłość i płodność. Na takiej pustyni „ pozostają strzępy człowieka z jego hedonistycznymi pragnieniami ”.
35
36 FEDERACJA NA RZECZ KOBIET I PLANOWANIA RODZINY- POWSTAŁA 15 MAJA 1992 ROKU Federacja domaga się zrównania szans kobiet i mężczyzn, w tym prawa kobiet do świadomego macierzyństwa: rzetelnej wiedzy na temat seksualności człowieka, dostępu do antykoncepcji, prawa do dobrej jakości diagnostyki prenatalnej i opieki nad płodem, prawa do przerywania ciąży.
37 Przy Federacji działa nieformalna Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton", która zajmuje się tzw. edukacją rówieśniczą i prowadzi pogadanki w szkołach, a także poradnictwo dla młodzieży.
38 FEDERACJA NALEŻY DO POLSKIEJ KOALICJI SOCIAL WATCH- (06.2008) Social Watch jest siecią organizacji zrzeszającą członków w ponad 60 krajach na całym świecie I (1995r.) Jej celem jest monitorowanie wdrażania przez rząd polski międzynarodowych zobowiązań dotyczących rozwoju społecznego oraz równości płci. Powstała w 1995 roku, by stworzyć "miejsce spotkań dla organizacji pozarządowych zajmujących się zagadnieniami społecznymi i zwalczaniem dyskryminacji ze względu na płeć" i w celu wpływania na ONZ, by spełniał on dane przez siebie obietnice. Funkcjonowanie Koalicji jest koordynowane przez Koalicję KARAT, oraz inne organizacje.
39 KATOLICY NA RZECZ WYBORU- 1973 Amerykańska organizacja, mająca służyć jako "głos dla katolików, którzy wierzą, że tradycja katolicka wspiera prawa moralne i ustawowe kobiet do podążania za własnym sumieniem w sprawach seksualności i zdrowia reprodukcyjnego". Prawo kobiety do przerywania ciąży wynika z jej prawa do prywatności. Według założycieli biskupi rzymskokatoliccy nie reprezentują wszystkich katolików w poglądach na aborcję.
40 GŁÓWNE ZAŁOŻENIA legalna aborcja; rozszerzenia dostępu do antykoncepcji; rozszerzenie zasięgu usług dostarczanych przez katolicki system opieki zdrowotnej; nieskrępowane badanie ludzkiej seksualności; uświadamianie o zagrożeniu HIV i AIDS; badanie zróżnicowania opinii w tradycji katolickiej; współzawodniczenie z kampaniami publicznymi grup religijnych konserwatystów; dążenie do zwiększenia roli kobiet w Kościele; wspieranie idei zniesienia celibatu; usunięcie Stolicy Apostolskiej ze stanowiska stałego obserwatora przy ONZ
41
42 GENDER wychodzi z założeń antropologicznych określających człowieka wyłącznie przez pryzmat jego seksualności, przy czym płeć ich zdaniem ma charakter jedynie kulturowy, stąd przyjmowanie biologicznych uwarunkowań płci jest dyskryminacją;
43 tradycyjna rodzina jest już przeżytkiem, należy przyjąć pięć równorzędnych modeli życia: homoseksualistów, lesbijek, biseksualistów, transseksualistów i heteroseksualistów;
44 GENDER należy dążyć do całkowitej, niczym nieograniczonej wolności w wyborze partnerów seksualnych niezależnie od ich płci; każdy ma prawa seksualne i reprodukcyjne (pod tym pojęciem rozumie się antykoncepcję i aborcję, macierzyństwo jest ujmowane jako największe zniewolenie kobiety itp.).
45 GENDER Seksualizacja dzieci i młodzieży- Szeroko zakrojone akcje w tym zakresie – wobec braku zdecydowanego sprzeciwu, a także nieświadomości rodziców i dyrektorów szkół - coraz odważniej i coraz skuteczniej są prowadzone w przedszkolach, szkołach, placówkach wychowawczych, na uniwersytetach przez młodzieżowych wolontariuszy gender, tzw. edukatorów seksualnych.
46 IDEOLODZY GENDER ODDZIAŁUJĄ POPRZEZ CZTERY GŁÓWNE KANAŁY: Prawodawstwo Psychologia Kultura i sztuka, filologie, badania literackie Medycyna i działania osób związanych ze służbą zdrowia
47 PODSTAWOWE FORMY DZIAŁAŃ EDUKATORÓW SEKSUALNYCH W POLSCE Edukatorzy seksualni- PONTON, JASKÓŁKA, NAWIGATOR Podstawową zasadą działania edukatorów seksualnych jest twierdzenie, że nie walczą z Kościołem, ale w ramach zajęć podają „ jedynie sprawdzoną, rzetelną, opartą na osiągnięciach nauki, obiektywną wiedzę, do której wszyscy mają prawo ”.
48 SEKSUALIZACJA DZIECI
49 NAUKA MASTURBACJI
50 BEZ KOMENTARZA
51
52
53 DNIA 22 KWIETNIA 2013 ROKU NA KONFERENCJI, Z UDZIAŁEM MINISTERSTWA EDUKACJI I ZDROWIA, BYŁY OMAWIANE STANDARDY EDUKACJI SEKSUALNEJ WHO. Zakładają one, że: dzieci powinny być poddane edukacji seksualnej już przed czwartym rokiem życia; między 9 a 12 rokiem życia dziecko powinno nauczyć się „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości” oraz powinno umieć „brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”; - między 12 a 15 rokiem życia dziecko powinno potrafić samo zaopatrywać się w antykoncepcję; powyżej 15 roku życia można dziecku dodatkowo wpoić „krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.
54 Dnia 24 maja 2013 roku w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister do spraw równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zaprezentowała Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2015, rzekomo szeroko od roku społecznie konsultowany. Postulaty w tym zakresie mają mieć charakter „kształcenia obowiązkowego dzieci i młodzieży na wszystkich etapach”.
55
56
57 W Dzienniczku Św. Faustyna opisała swoją wizję: „W pewnej chwili ujrzałam klasztor tego nowego zgromadzenia. Kiedy chodziłam i zwiedzałam wszystko, nagle ujrzałam gromadę dzieci, które na wiek więcej nie miały jak od pięciu do jedenastu lat. Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: Broń nas przed złem — i wprowadziły mnie do kaplicy, która była w tym klasztorze. Kiedy weszłam do tej kaplicy, w tej kaplicy ujrzałam Pana Jezusa umęczonego; Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany — ty je broń przed złem. Od tej chwili modlę się za dzieci, ale czuję, że nie wystarcza sama modlitwa” (Dz. s. F. 765)
58
59 UCZMY SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH Konferencja Kierownictwa Zakonów Żeńskich (LCWR) jest kanonicznie zaaprobowaną organizacją członkowską służącą jako system wspierania i głos sióstr zakonnych w USA. W roku 2013 grupa jest prześwietlana przez Kongregację Nauki Wiary, poprzez osobę abpa Gerharda Ludwika Mullera, pod kątem występowania herezji oraz prawowierności doktryny, która jest przedmiotem dyskusji wielu spośród jej czołowych członków. Ponadto istnieje możliwość bądź wycofania kanonicznego pozwolenia na funkcjonowanie grupy przez Papieża, bądź schizmy ze strony grupy.
60 Pap. Franciszek potwierdził kanoniczny proces badania wcześniej już prowadzony przez Kongregację Nauki Wiary, potwierdzając, że LCWR ma zreformować swój charyzmat i nauczanie organizacji. Członkom organizacji zostało nakazane by dokonać rewizji własnych statutów i zmienić planów i programów. CO NA TO OJCIEC ŚW.?
61
62 8 maja 2013 podczas środowej audiencji generalnej dla Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych odbywającej się w auli Pawła VI, pap. Franciszek mocno zganił zarówno mężczyzn jak i kobiety konsekrowane, w przypadku sióstr zakonnych wzywając je do bardziej macierzyńskiej odpowiedzi na potrzeby Kościoła, nalegając, aby każda z nich była duchową matką dla innych i aby nie stawać się duchową „starą panną”).Papież podkreślił konieczność posłuszeństwa Kościołowi i jego doktrynie, stwierdzając, że są one nierozdzielnie połączone z bóstwem Chrystusa.
63 „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dz. s. F. 300).