1 GRAN CANARIA Spacer wzdłuż wybrzeża oceanuPlaya de Maspalomas, Playa del Ingles, San Agustin
2 GRAN CANARIA
3 Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym w południowej części wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Maspalomas należy do gminy San Bartolomé de Tirajana. Od długiej i szerokiej plaży ze złocistym piaskiem oddzielone jest pasmem wydm. Mają one 6 km długości i 1-2 km szerokości . Piasek (kalima) nanoszony jest przez wschodnie wiatry znad marokańskiej części Sahary, Na południowym cyplu długiego pasa plaż Maspalomas znajduje się wysoka na 68 m latarnia morska El Faro de Maspalomas. Latarnię postawiono w 1889 r. W miejscu tym w roku 1987 wydzielono rezerwat przyrody.
4 Aleja palmowa w Maspalomas, w pobliżu oceanu.
5 Campo del Golf, pole golfowe w Maspalomas
6 Maspalomas, wielbłądy oczekują na turystów
7
8 Latarnia morska, El Faro de Maspalomas
9 oraz zbiornik wodny Charco de Maspalomas.(charco=kałuża)Maspalomas, rezerwat przyrody Oaza „La Charca“ z wieloma gatunkami gnieżdżących się ptaków oraz zbiornik wodny Charco de Maspalomas.(charco=kałuża)
10
11
12
13 Zbiornik wodny Charco de Maspalomas
14
15 Dunas de Maspalomas - wydmy na Playa de Maspalomas. Zajmują obszar okDunas de Maspalomas - wydmy na Playa de Maspalomas. Zajmują obszar ok. 418 ha.
16
17
18
19
20
21 Maspalomas, widok od Playa del Ingles
22
23 Plaża między Maspalomas a Playa del Ingles
24 Playa del Inglés to najbardziej oblegana turystycznie miejscowość na południowym krańcu wyspy ze słynną na Gran Canarii plażą. Plaża ta łączy się z sąsiadującymi San Agustin i Maspalomas. W licznych hotelach, apartamentach i bungalowach panuje ciągły ruch. W ciągu dnia turyści najczęściej przebywają na plażach. Rozrywki wieczorne i nocne oferowane są przez Shopping Centres – z licznymi sklepami, restauracjami, dyskotekami.
25
26
27 Kościół ekumeniczny (Templo Ecunenico) i inne budynki Playa del Ingles
28 Templo Ecumenico to świątynia ekumenicznaTemplo Ecumenico to świątynia ekumeniczna . Odbywają się w niej msze ewangelickie, katolickie i wolnego kościoła chrześcijańskiego w następujących językach:hiszpańskim, niemieckim, angielskim, irlandzkim, szwedzkim, norweskim, finlandzkim, duńskim i niederlandzkim. Pracuje tu 15 kapłanów i kapłanek.
29
30 Playa del Ingles, promenada
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41 Mostek łączący Playa del Ingles i San Agustin
42 San Agustin miejscowość turystyczna położona na wschód od Maspalomasi Playa del Ingles. Ma ładną, piaszczystą plażę. Położona jest w niewielkiej zatoczce, a ciągnąca się wzdłuż brzegu morza promenada Paseo Marítimo prowadzi aż do wydm Dunas de Maspalomas
43
44 San Agustin, Playa de las Burras
45 San Agustin, Playa de las Burras
46
47 San Agustin, promenada nad Atlantykiem
48 San Agustin, promenada nad Atlantykiem
49 Czarne kraby w pobliżu plaży San Agustin
50 San Agustin, łowienie ryb
51 San Agustin, promenada nad oceanem
52 San Agustin
53
54 San Agustin, w kierunku centrum handlowego
55
56
57
58
59 San Agustin, zegar słoneczny
60
61 San Agustin
62 www.rotfl.com.pl foto WEB muzyka z wyspy Gran Canariaoprac.jokoretsina