1 Krok trzeci
2 3. Ułożyć właściwy rytm dnia
3 Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędąPrzypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam. Nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu , które dziś jest a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się zbytnio. Dosyć ma dzień swojej biedy. ( Mt )
4 Być prawym,sprawiedliwym wobec drugiego człowieka nie znaczy pozwolić się wykorzystać, ale dać mu to, czego on rzeczywiście potrzebuje, co pozwala mu wzrastać i rozwijać się.
5 Rozrzutność wyrzuca przedmioty bezmyślnie, wspaniałomyślność daruje świadomie i z rozwagą.Wielkoduszność rośnie w odprężonej, wypoczętej duszy! Ile czasu w ciągu dnia mam dla siebie samej?
6 Każdego dnia robię to, co sprawia mi radość .Bez usprawiedliwiania się biorę czas dla siebie i ufam, że Ten, który ubiera lilie i o mnie się zatroszczy tak, że wszystkie pilne i ważne zadania będą mimo to wykonane.
7 Wiara w Bożą Opatrzność działa wyzwalającoWiara w Bożą Opatrzność działa wyzwalająco Gdy mamy odwagę zaprosić Boga do naszego życia i do organizacji naszego czasu, doświadczamy wielkiego odprężenia i stwierdzamy, że jesteśmy wolne dla tego co właściwe, dla Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości.
8 CDN....