1 L O G I K A NA WESOŁO M A T R Y C E 11:17:52 L O G I K A NA WESOŁO M A T R Y C E Jarosław Strzelecki
2 Aniołek – Prawda Diabełek - FałszLogika na wesoło Aniołek – Prawda Diabełek - Fałsz 1
3 Implikacja Równoważność (strzałka - widły) (równa - waga)Logika na wesoło Implikacja Równoważność (strzałka - widły) (równa - waga)
4 V Λ Logika na wesoło Koniunkcja Alternatywa(KON – iunkcja, czapecza (Alternatywy 4 - film) z czupkiem) V Λ
5 Logika na wesoło n e g a c j a ~
6 Logika na wesoło Gdy koń z aniołkami pije dwomaKoniunkcja jest prawdziwa tylko w jednym przypadku: DWA jej ARGUMENTY mają wartość logiczną 1. Gdy koń z aniołkami pije dwoma To zabawa jest MOROWA!!!!
7 diabła widłami podszczypujeLogika na wesoło Implikacja jest fałszywa tylko w jednym przypadku: pierwszy argument ma wartość 1, a drugi ma wartość 0. Gdy aniołek diabła widłami podszczypuje To się FAŁSZ szykuje!!!!
8 Logika na wesoło I FAŁSZ produkują!! W alternatywieAlternatywa jest fałszywa tylko w jednym przypadku:oba argumenty mają wartość logiczną 0. W alternatywie dwa diabełki wariują I FAŁSZ produkują!!
9 Logika na wesoło Negacja zmienia wartość logiczną swojego argumentu, tzn. „1” zamienia na „0” i odwrotnie.
10 RÓWNA WAGA – TE SAME WARTOŚĆLogika na wesoło RÓWNA WAGA – TE SAME WARTOŚĆ Równoważność jest prawdziwa wtedy, gdy oba argumenty mają tę samą wartość logiczną.
11 K O N I E C