1 Miejsce dozoru elektronicznego w strukturze informatycznej polskiego wymiaru sprawiedliwości Andrzej Jacek Kaucz prokurator Prokuratury Krajowej 14 maja r.
2 Definicje Osoba monitorowana – jest to osoba wyposażona w elektroniczny czujnik (bransoletka) umożliwiający monitorowanie drogą radiową czy dana osoba znajduje się w strefie dozwolonej. Stacja bazowa – ustawiana w obiekcie w którym monitorowany jest pobyt osoby monitorowanej. Stacja bazowa sprawdza drogą radiową pobyt osoby monitorowanej w strefie monitorowanej. Z drugiej strony stacja bazowa połączona jest z centrum monitorowania siecią teletransmisji (łącza przewodowe, radiowe, Internet itp.) z Centrum Monitorowania. Strefa monitorowania – jest to strefa zasięgu łączności radiowej w której powinna przebywać osoba monitorowana. Opuszczenie przez osobę monitorowaną strefy uruchamia procedurę alarmową w Centrum Monitorowania.
3 Definicje-cd. Obiekt monitorowany – jest to budynek lub teren na którym zostały ustawione stacje bazowe. Centrum monitorowania – jest to ośrodek wyposażony w serwery, stacje robocze oraz urządzenia telekomunikacyjne np. router. Z centrum monitorowania połączone są obiekty monitorowane poprzez sieć teletransmisji. Osoba nadzorująca – jest to osoba sprawująca nadzór nad osobą monitorowaną. Najczęściej będzie to kurator sądowy. Do tej osoby również będą przesyłane wszelkie sygnały o naruszeniu prawa przez osobę monitorowaną.
4 Systemu Dozoru Elektronicznego
5 Uczestnicy systemu i zadania
6 . Infrastruktura systemu w Centralnym Ośrodku Przetwarzania Danych Ministerstwa Sprawiedliwości
7 Infrastruktura Systemu Monitorowania
8 Dziękuję za uwagę