1 ŁÓDŹ ul. OBROŃCÓW WESTERPLATTE 28 Tel. 042 657 12 98
2 OFERTA PODSTAWOWA SZKOŁY OBEJMUJE BEZPŁATNE: zajęcia dydaktyczne w godzinach od 8.00-15.00, zajęcia z języka niemieckiego i języka angielskiego opiekę świetlicy szkolnej w godz. 7.00-17.15. Oferta dodatkowa obejmuje: obiad (gotowany na miejscu).
3 OFERTA DODATKOWA OBEJMUJE BEZPŁATNE: Zajęcia wspomagające rozwój dziecka i pomagające w adaptacji do warunków szkolnych w zakresie: terapii pedagogicznej i logopedii, zajęć sportowych, zajęć o tematyce przyrodniczej, regionalnej i europejskiej, Rozwijanie indywidualnych zainteresowań dzieci w ramach kół pozalekcyjnych dla klas młodszych. Opieka świetlicy środowiskowej od 15.00 do 19.00.
4 Pedagog szkolny Pracuje w godzinach 9.00-13.00. Sprawuje funkcję opiekuńczo-wychowawczą. Pomaga w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i socjalnych uczniów. W szkole kontynuowany jest projekt 7 ścieżek do szkolnego sukcesu, współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
5 Opieka świetlicowa Świetlica szkolna zapewnia opiekę od godziny 7.00 do 17.15. W trakcie zajęć świetlicowych prowadzonych w formie działań plastycznych, zabaw integracyjnych, ruchowych, dzieci kształcą i rozwijają swoje zainteresowania, postawę twórczą. Odkrywają własne uzdolnienia. Uczą się pracy w grupie. Uczestniczą w wielu konkursach plastycznych zdobywając liczne nagrody.
6 Miejsca zabaw na świetlicy utworzone w ramach programu Radosna szkoła
7 Ucząc się języka obcego, dziecko poznaje świat, kulturę i zwyczaje wielu krajów. Ma możliwość poznania nowych kolegów, koleżanek, ich zainteresowań. Uczestnicząc w grach i zabawach, szybciej uczy się słownictwa i wymowy.
8 Od kilku lat bierzemy udział w międzynarodowym konkursie „Spotkania z Europą Wschodnią” organizowanym przez rząd Nadrenii Północnej Westfalii. Przygotowujemy projekty plastyczne, literackie, fotograficzne, filmowe. Jesteśmy corocznymi laureatami. Od 2005 r. zrealizowane zostały 24 projekty, 4 z nich zdobyły nagrodę główną – tygodniowy pobyt w Münster dla ucznia i opiekuna. W roku szkolnym 2009/2010 dodatkowo 8 prac zajęło II miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 100€ każda), przyznano również 3 nagrody specjalne o wartości 300€ każda.
9 Projekty realizowane w ramach programu eTwinning „Ich du und unsere Umgebung” – projekt realizowany ze szkoła partnerską z Włoch. Uczniowie polscy i włoscy uczą się wspólnie języka niemieckiego przy pomocy środowiska nauki wirtualnej moodle. „Die Märchenwelt In Europa“ – uczniowie prezentują typowe baśnie ze swoich krajów. Prace plastyczne i prezentacje zamieszczają na platformie eTwinning. „Kopciuszek spotyka śpiącą królewnę”- projekt realizowany ze szkołami z Rumunii i Turcji. Uczniowie poznają bohaterów różnych baśni i tworzą historię, w której postaci przeżyją wspólne przygody.
10 Terapia pedagogiczna Zajęcia z terapii pedagogicznej mają na celu dążenie do możliwie wczesnego wyposażania dzieci w umiejętność czytania i pisania, gdyż opanowanie tych czynności stymuluje rozwój dziecka i ułatwia mu znacznie naukę w klasie pierwszej. Zajęcia prowadzone są znanymi technikami m.in. metodą Dennisona, w formie zabawy, ćwiczeń wzrokowo-słuchowych i manualnych. Zajęcia z terapii pozwolą szybko zdiagnozować dzieci, które mają problemy w zakresie funkcji wzrokowo-słuchowych i dają możliwość szybkiego wyrównania deficytów w klasie pierwszej.
11 Zajęcia logopedyczne mają na celu: kształtowanie wrażliwości odbioru dźwięków mowy, zabawy dźwiękonaśladowcze i rytmiczne, usprawnianie narządów artykulacyjnych, korygowanie wad wymowy, wzbogacanie słownictwa dzieci, rozwój mowy dziecka i usprawnianie techniki czytania.
12 Zajęcia regionalne „Mały łodzianin” Zajęcia prowadzone w formie zabaw, gier, wycieczek, działań plastycznych, nauczania piosenek na podstawie programu własnego „Poznaj i pokochaj Łódź” realizowanego od wielu lat w szkole.
13 Zajęcia przyrodnicze: poznawanie roślin i zwierząt z najbliższego otoczenia, rozwijanie u dzieci zainteresowania przyrodą i kształtowanie potrzeb jej ochrony. Zajęcia są prowadzone na terenie szkoły (gry, zabawy, działania plastyczne, filmy dvd i video) i w formie wycieczek. Realizacja według programu własnego „Mały przyrodnik”.
14 Biblioteka szkolna organizuje urozmaicone zajęcia dla uczniów w formie wystaw, prezentacji, przedstawień i spotkań z ciekawymi ludźmi.
15 Wystawa okolicznościowa „Od ziarenka do bochenka”
16 Jesteśmy uczestnikami programu „Czytające szkoły"
17 I konferencja „Czytanie i bajanie w teorii i praktyce” Organizatorzy: Uniwersytet Łódzki, Szkoła Podstawowa nr 153, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
18 Otrzymaliśmy medal (2008/2009) i specjalne wyróżnienia (2009/2010) za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” organizowaną przez Fundację ABCXXI,
19 Akcje czytelnicze Laureaci konkursów czytelniczych
20 „Noc z Andersenem” - zapoznanie z twórczością baśniopisarza w niezwykłych dla dzieci warunkach tzn. podczas nocy spędzonej w szkole. zapoznanie z twórczością baśniopisarza w niezwykłych dla dzieci warunkach tzn. podczas nocy spędzonej w szkole.
21 „Noc Chotomskiej i Chopina”
22 Posiadamy certyfikaty: European Language Label Europejski znak innowacyjności w zakresie nauczania języków obcych, Europa w naszej szkole przyznany przez Instytut Edukacji ustawicznej w Łodzi, Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją nadany przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
23 Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 153! „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak