Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

1 Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzyProje...
Author: Feliks Dziewulski
0 downloads 0 Views

1 Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzyProjekt współfinansowany przez Unię Europejską

2 Uczestnicy projektu Na zdjęciu uczniowie, biorący udział w Projekcie z wychowawczynią Katarzyną Matusiak i nauczycielką języka angielskiego Martą Klaklą.

3 Pokaz efektów projektuPrezentacja efektów pracy uczniów pt. ,,Żegnamy jesień” odbyła się r. Obejrzeli ją wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Oświaty - Jan Szcześniak, sołtys - Franciszek Biedrzycki, przewodniczący Rady Rodziców – Edward Dubiński, redaktorka ,,Głosu Rawy i Okolic” – Anna Kraćkowska

4 Przemówienie pani dyrektor

5 Scenka rodzajowa ,,czy to jesień - czy nie jesień”Uczniowie przedstawili scenkę z wykorzystaniem teatrzyku i pacynek, którą opracowali w ramach projektu.

6 sałatka Jarzynowa Po powrocie z wycieczki do sadu i ogrodu dzieci wykonały pyszną sałatkę jarzynową. Sałatką poczęstowały swoich rodziców.

7 Galeria prac PlastycznychNa zajęciach dzieci wykonały wiele prac plastycznych o tematyce jesiennej.

8 Inscenizacja pt. ,,Co słychać w lesie”Wystąpili: Maciej Beta – zając Dawid Dudek – lis Żaneta Łuczak – myszka Natalia Szewczyk – dzięcioł, sowa Karolina Kępka – wiewiórka Magda Ziarkowska – pszczółka Mateusz Szczepaniak – jeż, borsuk Dzieci samodzielnie wykonały maski zwierząt.

9 Zabawa z koralami matematycznymiDzieci chętnie pracowały na koralach matematycznych. Układały i przedstawiały zadania na porównywanie różnicowe i ilorazowe.

10 Jesienne piosnki, pioseneczki…,,Chodzi po lesie pogodna jesień, rozchyla niskie gałęzie. Liczy na ścieżkach spadłe orzeszki, liczy na dębach żołędzie. I na mchu siada, z klonami gada, gdzie jest orzeszków najwięcej. Patrzy ciekawie, ile na trawie spadłych się liści ściele. Ile rydzyków niosą w koszyku Kasieńka, Grześ i Marcelek.’’ Na zajęciach projektu zorganizowano minifestiwal piosenki jesiennej.

11 Minifestiwal piosenki jesiennej

12 Pląsy i ćwiczenia gimnastyczne przy muzyceNa dodatkowych zajęciach nauczyły się kilku pląsów i zabaw przy muzyce.

13 Inscenizacja wiersza pt. ,,Jesień u fryzjera”Za tak piękną fryzurę Jesień podziękowała fryzjerowi muchomorem. W roli fryzjera wystąpił Mateusz Szczepaniak, W postać Jesieni wcieliła się Natalka Szewczyk

14 Zabawy z chustą animacyjną

15 Wykonanie książeczki ,,jesień – piękna, zdrowa, kolorowa”Wykonanie książeczki zajęło dzieciom mnóstwo czasu. Każdy z uczestników wykonał jedną lub dwie strony według własnego pomysłu. Wszyscy bardzo się starali. Trud się opłacił. Książeczka wszystkim się podobała.

16 Pamiątkowe zdjęcia Za udział w projekcie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i palcynki- myszki. Na zakończenie wykonano kilka pamiątkowych zdjęć.

17 Poczęstunek Prezentacja zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców uczniów.

18 Opracowanie: Katarzyna Matusiak