PROWADZENI PRZEZ DUCHA CZY DĄŻĄCY DO CELU?. Ogólnoświatowy system religijny nowej ery tworzony jest przez ONZ poprzez Światową Radę Kościołów. Opiera.

1 PROWADZENI PRZEZ DUCHA CZY DĄŻĄCY DO CELU? ...
Author: Władysław Sikorski
0 downloads 0 Views

1 PROWADZENI PRZEZ DUCHA CZY DĄŻĄCY DO CELU?

2 Ogólnoświatowy system religijny nowej ery tworzony jest przez ONZ poprzez Światową Radę Kościołów. Opiera się on na silnym przywództwie, ustanowionych autorytetach, wizji przyszłości i świadomości wspólnego celu. Rzeczywistym jego celem jest odwrócenie chrześcijan od wiary w obietnice Słowa Bożego i stworzenie tzw kościoła socjalnego, zaspokajającego odczuwalne pragnienia ludzi, a opartego na silnej wspólnotowości i kompromisie, w którym jest miejsce dla każdego bez względu na wyznawane poglądy i przekonania. Kościoły te cechuje wiodąca rola muzyki i psychologi społecznej, każdy tam usłyszy to co chce usłyszeć jego cielesna natura, lecz na pewno nie usłyszy tego co mówi biblia.

3 Aldous Huxley wiele lat temu w książce „Nowy wspaniały świat” napisał: „W przyszłych, bardziej skutecznych dyktaturach Prawdopodobnie będzie mniej przemocy niż wczasach Hitlera czy Stalina gdyż poddani dyktatora przyszłości będą zniewalani bezboleśnie przez oddziały doskonale wyszkolonych animatorów i inżynierów społecznych (…) Postawy uczestników są zdeterminowane, nie poprzez jakieś poznanie czy rozsądek, ale przez uczucia i niepohamowane żądze. To właśnie w tych uczuciach i pragnieniach tkwią korzenie ich wszelkich decyzji. Aby osiągnąć sukces w programowaniu ludzi, trzeba nauczyć się manipulacji ludzkimi emocjami i instynktami. Ktokolwiek pragnie kontrolować tłum musi znać klucz otwierający jego serce.

4 Rick Warren, pastor i założyciel kościoła „Saddleback Church” w Kalifornii, znany jest jako pionier tzw paradygmatu Kościoła Świadomego Celu, mającego na celu rozwój kościoła. Ponad 250 000 pastorów i przywódców kościołów z ponad 125 krajów wzięło już udział w semi - nariach Kościoła Świadomego Celu, prowa - dzonych w 18 językach pod szyldem „Ruchu Wzrostu Kościoła”. Posiadając ponad 50 000 nazwisk na liście członków swego kościoła, stał się dla wielu pastorów wzorcem sukcesu w dziedzinie zarządzania kościołem.

5 Rick Warren „Kościół świadomy celu” to książka adresowana do potencjalnych liderów animatorów zmian w celu tworzenia nowego modelu kościoła, opartego nie na Słowie Bożym i prowadzeniu Ducha Świętego jak to było dotychczas, ale na tworzeniu systemu kompromisu i kontroli wg wzorca Światowej Rady Kościołów i ONZ. Jest to instrukcja pozbycia się z kościoła Boga i stworzenia aktywnej sekty na fundamencie ustanowionych autorytetów i wspólnego celu.

6 "Kościół świadomy celu", została sprzedana w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i przetłumaczona na 20 języków. Jest kilka dobrych rzeczy i wniosków, napisanych przez Ricka Warrena, jednakże zawsze są one wymieszane z błędnymi i teologicznie nieprawdziwymi stwierdzeniami, że przeciętny czytelnik prędzej popadnie w teologiczny zamęt i chaos. Książka jest pełna niezauważalnych dla czytelnika wypaczeń, półprawd, wzajemnie wykluczających się nauk i świeckiego pragmatyzmu zakładającego, że wszystko co działa jest dobre. Warren przedstawia Boga jako uśmiechniętą buźkę na niebie, która mówi amen, na wszystko co wymyśli człowiek, co działa i odnosi skutek. Założenie, że Bóg musi przyjąć naszą koncepcję odnośnie swojej osoby, jest bardzo sprytnym odwróceniem motta chrześcijaństwa z „bądź wola Twoja” na „bądź wola moja” które to założenie jest mottem wszelkiego okultyzmu i które cechuje każdego człowieka nie nawróconego

7 Rick Warren „Życie świadome celu” jest to książka, która nakreśla w umyśle człowieka inny - nowy wizerunek Boga, odmienny od biblijnego. W książce Rick Warren posługuje się obietnicami Bożymi wyjętymi z kontekstu całościowego. Ponadto przytaczane wersety nie są tłumaczeniami biblijnymi, ale wolnymi interpretacjami Eugene Petersona z parafrazy biblii pt „The Message” stworzonej na potrzeby teologii Ricka Warrena. Inne książki o podobnej tematyce to: Rick Warren „40 Dni Świadomych Celu”, James H. Furr, Mike Bonem, Jim Herrington „Przewodzenie zmianom w zborze”

8 W ruchu tym istotny jest napływ do kościoła osób niewierzących, gdyż bez tego nie można rozpocząć procesu ciągłej zmiany. Wtedy grupę ludzi wierzących zgromadza się na debatach z osobami niewierzącymi, prowadzonymi i kontrolowanymi przez uprzednio wyszkolonego lidera. Na debatach tych dyskutanci dochodzą Do kompromisu.

9 Gdy w grupie składającej się z wierzących i niewierzących,tylko dyskutuje się o Słowie Bożym(w przeciwieństwie do nauczania) i uzyskuje się wspólny wniosek, który jest dla wszystkich kompromisem, wtedy przesłanie Bożego Słowa jest za każdym razem rozwadniane. Uczestnicy takich debat są skłaniani do zaakceptowania, a nawet postrzegania jako wspólnego sukcesu. Skutkiem końcowym takich przemian jest zupełna zmiana światopoglądu, postrzegania Boga oraz rozumienia i interpretacji treści Pisma Świętego.

10 Peter Drucker (wybitny globalista, filozof-guru liderów globalnych systemów zarządzania) nazywa Warrena „wynalazcą metod permanentnego przebudzenia”. Drucker był pierwszym konsultantem, który uświadomił menedżerom, że powinni zarządzać przyjmując „perspektywę klienta”. Koncentracja na perspektywie klienta przynosi pewny sukces gdyż ludzie czują się usatysfakcjonowani i kupują. Gdy ten sam proces zastosuje się w kościele, okazuje się, że też działa. Za pomocą ankiet i sondaży kościół musi określić odczuwane potrzeby osób niewierzących, potem wystarczy tylko wyjść na przeciw pragnieniom konsumenta, zacząć odpowiednio modelować nabożeństwa i zacząć wygłaszać treści które chce on usłyszeć.

11 Filozofia systemów Petera Druckera, dzieli globalny system zarządzania na trzy sektory: (1) rządowy, (2) prywatny- biznesowy (3) socjalny. Wg nowego porządku świata, kluczowymi dostawcami usług socjalnych mają się stać kościoły. Dlatego też w ostatnich dekadach Drucker skoncentrował się na metodach zarządzania kościołem oraz szkolenia przywódców, którzy następnie przygotują członków kościoła do służby w ich lokalnych społeczno - ściach. Na czym więc polega problem? Jeśli świeccy mene - dżerowie, nauczają przywódców Kościoła jak zarządzać kościołami w celu przygotowania go do pełnienia funkcji sektora socjalnego, czyli do realizacji planu nowego porządku świata wg planu ONZ, to kompromis w zakresie Bożych standardów jest nieunikniony. Sektor rządowy zawsze będzie miał decydujący głos we wspólnych przedsięwzięciach z sektorem socjalnym, bo to on ustanawia standardy i zapewnia finansowanie projektów.

12 Wypowiedź Pastora Warrena: "Muzyka jest integralną częścią naszego życia. Jemy przy muzyce, prowadzimy samochód słuchając muzyki, przy muzyce robimy zakupy i odpoczywamy, a niektórzy nawet przy niej tańczą! Amerykańskim sportem narodowym wcale nie jest baseball - jest nim muzyka i dzielenie się opiniami na jej temat. (...) Czytając o biblijnym uwielbieniu w psalmach, widzę że ci ludzie używali bębnów, cymbałów, głośnych trąb oraz instrumentów strunowych. To brzmi dla mnie zupełnie jak współczesna muzyka! (…) Saddleback jest kościołem, w którym brzmi współczesna muzyka i nie zamierzamy się z tego tłumaczyć. Prasa często mówi o nas owce rock and rollowce. Stosujemy taki styl muzyki, jakiego większość ludzi w naszym kościele słucha codziennie w radiu". MUZYKA

13 Jesienią 2003 roku, ponad 13000 pastorów i studentów słuchało Warrena objaśniającego swoje metody. Podał kilka podsta - wowych zasad kierujących wzrostem jego kościoła, a swoje przesłanie skierował do tych, ''którzy utknęli w przeszłości'': "Uważam, że jednym z najważniejszych problemów Kościoła przyszłości będzie sposób przyciągnięcia następnego poko - lenia przy pomocy muzyki (...) stosując odpowiednią muzykę możecie wprawić w stan ekstazy więcej ludzi niż przy pomo - cy czegokolwiek innego, co stosuje się w kościele. Zachę - cajcie członków kościoła do zmiany aranżacji i tekstów śpiewanych pieśni. Nowe piosenki niech mówią, że Bóg czyni coś niezwykłego.” Usprawiedliwiając próby zaspokajania własnych pragnień i czyniąc z tego miarę sukcesu, dokonujemy reinter - pretacji Bożego charakteru i Jego woli, a twierdząc że nasz cel jest Jego celem i upodabniamy Boga do siebie, zmieniając Go na nasz obraz i podobieństwo. "Mniemałeś, żem tobie podobny (...) Karcę cię i stawiam to przed oczy twoje..." (Ps 50:21)

14 A oto następna wypowiedź Warrena odnośnie muzyki w kościele: „Jesteśmy bardzo współcześni i nie zamierzamy się z tego nikomu tłumaczyć. Rozdałem wszystkim obecnym na nabożeństwie arkusze i powiedziałem, żeby wypisali nazwy stacji radiowych, których słuchają. Poprosiłem o to ludzi z kościoła, żeby się dowiedzieć jakiej muzyki słuchają. Gdy otrzymałem odpowiedzi, nie było tam ani jednej osoby, która napisałaby że słucha muzyki organowej. Dlatego podjęliśmy strategiczną decyzję, że będziemy odtąd kościołem w którym brzmi bezwstydnie nowoczesna muzyka. Zaraz po tym jak przestaliśmy próbować zadowalać wszystkich, nasz kościół doznał eksplozji przyrostu liczebnego. Jesteśmy naprawdę bardzo, bardzo głośni podczas nabożeństw niedzielnych. I powiadam wam, że nie zamierzamy niczego przyciszać. Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków chce odczuwać muzykę, a nie jej słuchać”.

15