1 Systemy dla pojazdów i maszyn Rejestracja: - zużycia paliwa, - lokalizacji, - czasu pracy…
2 Cechy kompleksowe rozliczanie
3 Elementy składowe systemu: Urządzenia Oprogramowanie
4 Urządzenia: Budowa modułowa pozwala na dowolną konfigurację Systemu SRT
5 MODUŁ CENTRALNY REJESTRATORA – tzw. ” CZARNA SKRZYNKA” Pozwala na automatyczne rejestrowanie i przetwarzanie parametrów pracy pojazdu w czasie (podstawowe parametry, paliwo, droga rejestrowane 1/[min], wszystkie inne zdarzenia rejestrowane w czasie wystąpienia). W zależności od rodzaju podłączonych zewnętrznych urządzeń, można uzyskać bardzo dokładne dane na temat pracy pojazdu/maszyny, jak i pracy kierowcy/operatora. Wiarygodność zarejestrowanych danych zapewniają parametryzowane wejścia, do których zostały podłączone urządzenia zewnętrzne (układ paliwowy, tachograf), pozwalające na monitorowanie ewentualnych zewnętrznych ingerencji. MODUŁ ONLINE – element składowy modułu centralnego Pozwala na przesył danych z pojazdów/maszyn do komputera PC za pomocą technologii GPRS (w czasie rzeczywistym). Umożliwia szybką analizę uszkodzeń i ingerencji osób trzecich oraz ewentualna naprawę programową przez serwisantów.
6 IDENTYFIKATOR OSOBISTY - identyfikator kierowcy/operatora To niewielkie urządzenie (wielkości pilota autoalarmu) stanowi indywidualne wyposażenie kierowcy/operatora. Wszystkie dane zapisywane w MODULE CENTRALNYM są przepisywane do rejestratora. PRZETWORNIK DROGI Urządzenie to pozwala na pomiar przebytej drogi pojazdu lub maszyny oraz rejestrowanie prędkości w czasie rzeczywistym.
7 PRZETWORNIK PRACY SPRZĘTU Czujnik, który pozwala na pomiar czasu pracy dodatkowych urządzeń zamontowanych w pojeździe/maszynie, takich jak: pompa podnośnika lub wibracji, posypywarka, pług, kiper i inne. TERMINAL ALFANUMERYCZNY Uniwersalny pulpit wyposażony w wyświetlacz i klawiaturę. Umożliwia wpisywanie danych, (np. miejsca i przeznaczenie postoju, tankowania, zleceniodawcę, ilość towaru, itp.), dając jednocześnie kierowcy/operatorowi możliwość przeglądania informacji dotyczących parametrów pracy pojazdu/maszyny (czas, zużycie paliwa, stan paliwa w zbiorniku, przebytą drogę, itd.).
8 UKŁAD POMIAROWY ZUŻYCIA PALIWA Urządzenie to wyposażone w filtr, odgazowywacz i szwajcarski przepływomierz zapewnia pomiar spalonego paliwa z 1% dokładnością. Tak dużą dokładność zapewnia specjalny sposób pomiaru. Mierzone jest tylko paliwo zużyte w danej chwili. PRZEPŁYWOMIERZ ELEKTRONICZNY Elektroniczny czujnik przepływu paliwa do specjalnych zastosowań i wymagań (np. gwarancja), którego montaż następuje poprzez bezinwazyjne podłączenie czujników do instalacji.
9 SONDA PALIWA Urządzenie zamontowane w zbiorniku pojazdu/maszyny, pozwalające monitorować w czasie rzeczywistym poziom (ilość) paliwa w zbiorniku. WAGI Helper, Millennium transmisja danych wagowych
10 Oprogramowanie dla PC: 1) umożliwia szczegółową analizę wybranych tras przy pomocy tabel, wykresów i map 2) pozwala na dokładne rozliczenie zużytego paliwa (wraz z tankowaniami) oraz czasu pracy przez jedną jednostkę, jak i przez całą bazę sprzętową
11 Tabele szczegółowa karta pracy (z podziałem na trasy) wraz z informacjami wpisywanymi przez kierowcę/operatora poprzez terminal alfanumeryczny miesięczna i okresowa karta pracy (zbiorcza) prezentuje dane w postaci sum z dni.
12 Wykresy zużycie paliwa w czasie [l/h / h], w drodze [l/h / m], paliwo w czasie [l/h], w drodze [l/m], droga w czasie [m/h]. Czas na wykresach jest podawany z dokładnością 1[min].
13 Mapy bieżąca wizualizacja miejsca postoju pojazdu/ maszyny na mapie, planowanie trasy przejazdu, analiza tras na podstawie zapisanych współrzędnych.
14 Mapy bieżąca wizualizacja miejsca postoju pojazdu/ maszyny na mapie, planowanie trasy przejazdu, analiza tras na podstawie zapisanych współrzędnych.
15 SRTime sp. j. Pawłowski & Jelonek ul. Mickiewicza 59 40-085 Katowice tel. +48 32 760-91-04 fax. +48 32 760-90-09 kom. +48 697-722-409 http://www.srtime.pl [email protected]