1 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w ŚwieminieRealizacja zadania 6 „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Kibole, blokersi, grupy podwórkowe Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie
2 Celu: zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.
3 12 grudnia zaprosiliśmy policjantkę z KMP w Koszalinie - p12 grudnia zaprosiliśmy policjantkę z KMP w Koszalinie - p. Kingę Stopę, aby opowiedziała naszym uczniom, jak wystrzegać się środowiska tzw. kiboli, blokersów czy innych subkultur, a także jak reagować na zaczepki nieznajomych. Pani Kinga pokazała dzieciom film, na którym mogły zaobserwować niebezpieczne, ścigane prawem zachowania kiboli oraz to, jak zachowują się prawdziwi kibice.
4
5
6
7
8 Uczniowie sami wysnuli wniosek, że warto być tolerancyjnym i szanować to, że ktoś kibicuje drużynie przeciwnej. Na koniec pani policjantka odpowiadała na dociekliwe pytania dzieci, które słuchały jej z wielką uwagą.
9 Wiedza wykorzystana w praktyce
10
11 Ale też są i tacy, którzy nie mają ochoty kibicować
12 Zakończenie Uczniowie dyskutowali o przyczynach wstępowania do „grup podwórkowych” oraz o sposobach spędzania wolnego czasu, aby uniknąć „wciągnięcia do paczki”. Koordynator konkursu Marzena Smolińska