1
2 W razie awarii bardzo dotkliwie skaża środowisko stanowi doskonały cel ataków terrorystycznych Efekt Cieplarniany poprzez emisję do atmosfery dwutlenku węgla zanieczyszczenie powietrza jako konsekwencja procesu spalania paliw kopalnych konieczność pozyskiwania wody niezbędnej do chłodzenia co niesie za sobą straty zmiana krajobrazu zakłócenia klimatu akustycznego
3 zakłócenia fal radiowych i telewizyjnych zagrożenie dla przelatujących ptaków przenikanie odpadów radioaktywnych do atmosfery.
4
5
6 Kłopotliwy problem składowania i zagospodarowywania radioaktywnych odpadów, powstających z reaktora jądrowego. Możliwość skażenia wód, powietrza i gleb znajdujących się w rejonie składowania odpadów. W przypadku awarii reaktora zagrożenie skażenia radioaktywnego.
7 Nie emituje pyłów oraz szkodliwych gazów, przez co w minimalnym stopniu degraduje środowisko. Eliminuje problemy usuwania i składowania lotnych popiołów. Wielokrotne zmniejszenie ilości odpadów i powierzchni ich składowania. Ogranicza eksploatację paliw kopalnych. Nie wymaga hałaśliwych urządzeń do nawęglania.
8
9 Proces produkcji żarówki energooszczędnej jest mniej uciążliwy dla środowiska niż proces produkcji zwyczajnej żarówki. Wyładowania elektryczne w rurze wyładowczej żarówki energooszczędnej powodują zakłócenia radiowe. Kolejnym czynnikiem nie przemawiającym za żarówką energooszczędną jest to, że w skład jej budowy wchodzi rtęć.
10 Około pięciokrotnie mniejszy pobór energii w porównaniu do żarówki żarowej. Żarówki energooszczędne wytwarzają pięciokrotnie mniej ciepła niż zwyczajne żarówki. Długa żywotność - od 8000 do 12000 godzin pracy ( ok. 10 razy dłuższa niż tradycyjnych żarówek ).
11
12