1 Znaki specjalne Co i jak + brak przykładów
2 Aby wstawić symbol lub znak specjalny należy na karcie Wstawianie w grupie Symbole kliknąć na przycisk Symbol. Typy dostępnych symboli i znaków, które można wstawiać, zależą od wybranej czcionki. Przy użyciu okna dialogowego Symbol można wstawiać rozmaite symbole, np. ∆ lub ≡ mod n Aby uzyskać dostęp do większej ilości znaków i symboli należy wybrać opcję więcej symboli. Jej treść jest podzielona na dwie zakładki.
3 Pierwsza zakładka umożliwia wstawienie symboli dostępnych w zbiorze czcionek programu Word, określanie podzbioru, w którym dany symbol ma się znajdować oraz wyszukanie symbolu za pomocą kodu znaku z dostępnych zestawów znaków. Symbole mogą posłużyć przy tworzeniu tekstu, w którym słowa klucze będą zastąpione przez dany znak, np. zdanie: „Jestem szczęśliwy bo w piątek algebra” można zapisać jako: „Jestem bo w piątek ”
4 Druga zakładka umożliwia wykorzystanie jednego z podanych znaków specjalnych, takich jak ®(zastrzeżony znak towarowy), §(sekcja) czy ©(znak zastrzeżenia praw autorskich). Znaki mogą mieć przypisane skróty klawiszowe w celu szybkiego wstawienia bez potrzeby wchodzenia w okienko z symbolami i znakami specjalnymi. Niektóre mają je przypisane domyślnie, lecz możliwe jest aby użytkownik przypisał je ręcznie do dowolnego symbolu.
5 Wzory matematyczne Co i jak + przykłady
6
7
8
9
10
11
12
13 Spis Treści Co i jak.
14 Spis treści w programie Microsoft Word można stworzyć automatycznie i w razie potrzeby zaktualizować go gdy numeracja stron lub sam spis ulegnie zmianie. Spis treści tworzymy korzystając z domyślnych nagłówków dla poziomów 1 2 i 3 spisu treści w „Narzędziach głównych” Po utworzeniu dokumentu z nagłówkami należy wejść w zakładkę „odwołania” a następnie wybrać spis treści. Word rozpoznaje nagłówki i automatycznie utworzy z nich spis treści
15 AKTUALIZOWANIE SPISU I RĘCZNE DODAWANIE NAGŁÓWKÓW Nagłówki i podrozdziały można stworzyć lub zamieniać na zwykły tekst zaznaczając dowolne zdanie czy fragment. Po zaznaczeniu wchodzimy w zakładkę „Odwołania” i klikamy „Dodaj tekst” Po czym wybieramy poziom spisu treści 1 to Nagłówek/Rozdział 2 to Podrozdział 3 to pod podrozdział Gdy nasz dokument ulegnie zmianie (zmienią się Rozdziały itd.) Wchodzimy w „odwołania” i klikamy „Aktualizuj spis” Wybieramy czy chcemy zaktualizować numerację jeśli przenosiliśmy rozdziały na inne strony lub cały spis gdy zmieniona jest treść nagłówków.